FRANCJA – HISZPANIA – aż 9 dni zwiedzania!!

Główne atrakcje: 
zwiedzanie Avignon, Lourdes, czas wolny na wypoczynek, wizyta w Carcassone, zwiedzanie Cannes i Nicei
Transport: 
autokar z Olsztyna
Termin: 
do uzgodnienia

....................................................................................................

Zarezerwuj teraz! Zadzwoń i napisz:

tel.: 89 523 58 31
        693 140 340

e-mail: kontakt@podroze.olsztyn.pl

....................................................................................................

W cenie zapewniamy: 
 • transport autokarem klasy turystycznej (klimatyzacja, wc, barek, video),
 • przejazd na wycieczki do BARCELONY i MONTSERRAT
 • 1 nocleg w hotelu**/*** w okolicach Genewy lub Lyonu HB (kolacja w hotelu, lub na trasie, 2 dania),
 • 1 nocleg w Lourdes HB (kolacja w hotelu 3 dania)
 • 4 noclegi w hotelu*** w Santa Susanna HB ( śniadanie bufet, kolacja bufet)
 • 1 nocleg w hotelu*** w Cannes lub Nicei lub Frejus HB(śniadania bufet, kolacja 2-daniowa)
 • 4 planowane noclegi w  hotelach sieci: Leonardo, ibis, Campanile, Kyriad, Balladins,
 • pilot-przewodnik realizujący program zwiedzania,
 • opłaty drogowe i parkingowe,
 • ubezpieczenie NNW I KL.
Program: 

DZIEŃ I 

 • wyjazd z OLSZTYNA w godzinach porannych, przejazd non stop w kierunku FRANCJI,

DZIEŃ II

 • przyjazd do GENEWY lub LYONU ( zależy od terminu i wolnej bazy hotelowej), kolacja, nocleg,

DZIEŃ III

 • śniadanie w hotelu, przejazd w kierunku AVIGNON zobaczymy Pałac Papieski, Katedrę Notre Dame oraz słynny most Avinionski. Przejazd do LOURDES – największego Sanktuarium Maryjnego Europy.  Lourdes to największy we Francji i jeden z największych ośrodków kultu maryjnego na świecie. Rocznie pielgrzymuje w to miejsce około 6 mln osób z około 150 państw świata . To właśnie tutaj 11 lutego 1858 roku, przy jaskini Massabielle ( Stara Skała), 14-letnia Bernadeta doświadczyła objawienia Matki Boskiej. Było to pierwsze z 18 objawień, jakich była świadkiem w przeciągu niespełna pół roku. Niepokalanie Poczęta prosiła, by ludzie przychodzili do groty z procesjami oraz by wybudowano na tym miejscu kościół, gdzie pielgrzymi mogliby odmawiać Różaniec. Na miejscu, gdzie dziewczynka po raz pierwszy ujrzała świetlistą postać Matki Boskiej wzniesiono statuę Maryi oraz neogotycką bazylikę. Bernadeta Soubirous w 1866 roku wstąpiła do klasztoru Nevers, w którym przebywała aż do śmierci.. Pielgrzymi z całego świata przybywają do Lourdes, gdzie od ponad 100 lat o 20:45 odbywa się procesja maryjna ze świecami. W trakcie pochodu rozbrzmiewa w różnych językach pieśń „Ave Maria”, po której wspólnie odmawiany jest Różaniec. Kolacja, i nocleg w hotelu.

DZIEŃ IV

 • śniadanie w hotelu. Spacer po LOURDES. Przed południem wyjazd do Hiszpanii .w kierunku wybrzeża COSTA BRAWA, a dokładniej na jego południową część tzw WYBRZEŻE MARESNEŃSKIE.
 • ZAKWATEROWANIE W HOTELU W SANTA SUSANNA – kolacja, nocleg,

DZIEŃ V – DZIEŃ VII

 • pobyt, śniadanie , obiadokolacja,  nocleg,

DZIEŃ VIII

 • śniadanie, przejazd w kierunku LAZUROWEGO WYBRZEŻA; po drodze wizyta w CARCASSONE-tu znajduje się unikatowy zabytek w skali Europy – zbudowane na szczycie wzgórza ufortyfikowane miasto.  Zobaczymy także MONTPELIER  – historyczne miasto uniwersyteckie na południu Francji, w odległości 10 km od wybrzeża Morza Śródziemnego, nazywane „miastem, w którym słońce nigdy nie zachodzi” (ze względu na 300 dni słonecznych w roku),spacer po Starym Mieście ,wizyta na placu de la Comedio, zwanym przez miejscowych I’ Oeuf (jajo) – gdzie koncentruje się życie miasta, spacer po promenadzie de Peyrou,gdzie znajduje się zabytkowa brama triumfalna, pomnik Ludwika XIV na koniu oraz wieża z przepięknym widokiem na okolicę. Wyjazd w kierunku NICEI i CANNES, obiadokolacja, nocleg,

DZIEŃ IX

 • śniadanie, zwiedzanie CANNES- najsławniejszego miasta Riwiery Francuskiej. Spacer po historycznej dzielnicy Le Suquet, promenada La Croisette, Pałac Festiwalowy i słynny chodnik z odciskami dłoni gwiazd, stary port.  Zwiedzanie NICEI- ośrodka turystycznego o światowej renomie, położonego nad wspaniałą, błękitną Zatoką Aniołów Spacer po centrum: Promenade des Anglais biegnąca wzdłuż brzegu morza; spacer po niezwykle pięknym starym mieście z wąskimi uliczkami i malowniczymi fasadami domów w stylu włoskim, Wzgórze Zamkowe, skąd rozciąga się przepiękny widok na miasto i zatokę.( przejazd kolejką z Nicei do Cannes    7 eur)  Wieczorem wyjazd do Polski, nocny przejazd

DZIEŃ IX

 • dzień-przyjazd do OLSZTYNA w późnych godzinach nocnych.

 

PROPOZYCJE PROGRAMOWE W CZASIE  POBYTU W HISZPANII (podczas wypoczynku):

 • WYCIECZKA  DO MONTSERRAT –  malowniczego masywu górskiego, na którym znajduje się klasztor benedyktyński oraz sanktuarium „Czarnej Madonny z Monserrat”. Na miejscu zobaczymy pokaz audiowizualny o klasztorze, zwiedzimy bazylikę, oraz posłuchamy śpiewu „Escolania” – jednego z najbardziej znanych dziecięcych chórów Europy. Dotrzemy również na jeden ze szczytów, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę. CAVA to znane na całym świecie wino musujące produkowane w Katalonii tradycyjną metodą z Szampanii. Z Montserrat pojedziemy do San Saturni d’Anoia, gdzie zwiedzimy piwnice jednego z najbardziej cenionych producentów tego wina. Wizyta zakończona będzie degustacją z możliwością zakupu tego szlachetnego trunku. powrót do hotelu, obiadokolacja.
 • WYCIECZKA DO BARCELONY – Przejazd autokarem do Barcelony. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty na Placu Katalońskim (Plaza Catalunya). Plac ten powstał w XIX wieku, kiedy zburzono stare mury miasta- powstał w 1888 roku, jednak dopiero w 1902 roku rozpoczęto budowę budynków, które dzisiaj otaczają plac. Obecnie wokół placu znaleźć można: centra handlowe, kawiarnie, hotele   czy instytucje finansowe. Następnie udamy się na ulicę, która nigdy nie śpi, to tutaj znajdziemy sławnych mimów, ulicznych artystów czy sklepiki ze zwierzątkami- chyba nawet jeśli nie byliście w Barcelonie znacie tą ulicę, choćby nawet z opowieści- oczywiście mowa o sławnej La Rambla, którą codziennie przemieszczają się tysiące turystów. Uwaga! Jest to też miejsce idealne dla złodziei! Odwiedzimy także najsławniejszy targu w Barcelonie, który istnieje od 1836 roku- czyli targu La Boqueria- tutaj znajdziecie: pyszne soki, najdziwniejsze owoce i warzywa, czekolady i inne pyszności! Warto skusić się na pyszne soczki, które sprawią, że nabierzecie siły do dalszego zwiedzania. Następnie zapuścimy  się w wąskie uliczki Barri Gothic (dzielnicy gotyckiej). W tej dzielnicy znajduje się też jedna z najpiękniejszych Katedr- Katedra Świętej Eulalii- warto wejść do środka, zwłaszcza po godzinie 17-tej, kiedy wstęp jest bezpłatny!  Spacer po  ulicy Mallorka, która zaprowadzi was do najważniejszego dzieła A. Gaudiego- Sagrady Familii to dla tej budowli rocznie przyjeżdżają tu miliony turystów z całego świata! Powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

Uwagi: przewodnik polskojęzyczny po Barcelonie 280 euro (dodatkowo płatne, przy grupie 45 osób)

CENA NIE ZAWIERA:

 

 • napojów do obiadokolacji w hotelu.

UWAGA!  W związku z brakiem stabilności kursu EURO (opłaty świadczeń zagranicznych) standard i miejsce zakwaterowania uzależnione jest od terminu złożenia zamówienia, wpłaty zaliczki oraz wolnej bazy noclegowej.