PISZ – szkoleniowy obóz windsurfingowy z egzaminem na certyfikat PSW I, II i III stopnia

Główne atrakcje: 
szkolenia, wykłady, zajęcia praktyczne, zajęcia integracyjne, animacyjne i sportowe.
Wiek uczestników: 
od 11 lat
Transport: 
dojazd z pilotem organizatora autokarem lub pociągiem za dodatkową opłatą lub we własnym zakresie
Cena: 
1699zł/os.

....................................................................................................

Zarezerwuj teraz! Zadzwoń i napisz:

tel.: 89 523 58 31
        693 140 340

e-mail: kontakt@podroze.olsztyn.pl

....................................................................................................

Mazury to wyjątkowa kraina, która ze względu na okazałe lasy i piękne jeziora jest miejscem idealnym na przeżycie wakacyjnej przygody. To również najlepsze miejsce, by przyjechać na obóz i zyskać nowe umiejętności i poznawać piękną przyrodę z perspektywy wody.

Ośrodek CAMP PISZ położony jest na południowym krańcu szlaku żeglownego na obrzeżach miasta Pisz, którym można popłynąć 80 km – z wiatrem i pod wiatr. Obiekt posiada duże kąpielisko, port jachtowy, tawernę żeglarską, sanitariaty, domki campingowe, pole campingowe.

 

Zakwaterowanie: 
  • drewniane domki letniskowe dla 4 osób, w pełni umeblowane, łóżka piętrowe, każdy domek posiada własną werandę z częścią rekreacyjną. Każdy uczestnik otrzymuje prześcieradło, poduszkę i koc. 
Wyżywienie: 

Dania przygotowywane przez hotelową restaurację „Smuga Cienia” z lokalnych produktów. Kuchnia polska inspirowana daniami regionalnymi oraz filozofią slow-food. Pełne składające się z: śniadania w formie bufetu (zimna płyta oraz dania na ciepło), II śniadania w formie lunch pakietu (woda mineralna- butelka, owoc lub słodka bułka), obiadu (zupa, drugie danie, kompot), kolacji w formie bufetu (zimna płyta, danie na ciepło). Wyżywienie serwowane w jadalni położonej na terenie ośrodka Camp-Pisz. Na życzenie opiekunów serwujemy również dania wegetariańskie, dietetyczne, dostosowujemy menu do alergików. Każdego dnia na zajęcia uczestnicy otrzymują wodę mineralną. Zaczynamy od obiadu w dniu przyjazdu, a kończymy śniadaniem ostatniego dnia trwania imprezy.

Transport: 

Dojazd z pilotem organizatora autokarem lub pociągiem za dodatkową opłatą lub we własnym zakresie.

W cenie zapewniamy: 
  • zakwaterowanie, wyżywienie,
  • realizację szkolenia,
  • szkolenie windsurfingowe
  • sprzęt: deski windsurfingowe, kamizelki asekuracyjne, kajaki, rowery
  • kadrę
  • wycieczkę do Aquaparku Tropikana w Mikołajkach
  • ubezpieczenie NNW (PZU 30.000zł).
Program: 

PROGRAM obozu obejmuje szkolenie windsurfingowe według zaleceń Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingowego. Prowadzone zajęcia obejmują szkolenie teoretyczne oraz praktyczne. Zajęcia odbywają się w 2 grupach (początkująca i zaawansowana), 3-4 godziny zajęć dziennie. Podczas szkolenia uczestnicy zgłębiają wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat sprzętu windsurfingowego, jego budowy, przeznaczenia oraz użytkowania. Zasady zachowania bezpieczeństwa na wodzie, podstawy meteorologii. Grupa podstawowa- nauka zwrotów, pływanie wypornościowe różnymi kursami, ostrzenie i odpadanie. Grupa zaawansowana- nauka pływania w ślizgu, na deskach bez-mieczowych, żeglowania w trapezie, startu z brzegu. Poza szkoleniem uczestnicy biorą udział w zajęciach integracyjnych, animacyjnych oraz sportowych. Wieczorem nie zabraknie ognisk z nauką śpiewania szant, dyskotek oraz karaoke. Na koniec obozu zaplanowaliśmy egzamin na patent/ certyfikat PSW I, II, III klasy oraz regaty. W ramach programu zorganizowana zostanie wycieczka autokarowa do Parku Wodnego Tropikana w Mikołajkach.

UCZESTNICY POWINNI POSIADAĆ:

*  kartę uczestnika, oświadczenie rodziców o stanie zdrowia i umiejętności pływania, legitymację szkolną,

*  długopis, zeszyt, własną pinkę jeśli posiada, buty do windsurfingu,

*  płaszcz przeciwdeszczowy, ciepłe ubrania z długim rękawem, czapka z daszkiem, buty z miękką podeszwą, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy, strój sportowy, obuwie sportowe, bidon, 2 ręczniki.

WYMAGANIA DOTYCZĄCE UCZESTNIKÓW: ukończone 11 lat przed rozpoczęciem się turnusu, brak przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania windsurfingu – oświadczenie rodziców / prawnych opiekunów, umiejętność pływania w stopniu podstawowym w kamizelce asekuracyjnej – oświadczenie rodziców / prawnych opiekunów.

 

NIE MA ŻADNYCH WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH WIEDZY I DOŚWIADCZENIA W PŁYWANIU NA DESCE.

FAKULTATYWNIE PODCZAS OBOZU: ZDAJ EGZAMIN NA PATENT STERNIKA MOTOROWODNEGO    

Wróć do domu z dodatkowymi kwalifikacjami, uzyskaj uprawienia do sterowania łodziami motorowymi. Podczas obozu oferujemy kompletne szkolenie z pływania na silniku realizowane przez doświadczonych instruktorów. Zajęcia praktyczne jak i teoretyczne zakończone egzaminem na patent sternika motorowego.

Cena za szkolenie: 450 zł,

Cena za egzamin: ze zniżką dla uczniów po okazaniu legitymacji 125 zł, bez zniżki 250 zł.

Wymagania: 14 rok życia nie później niż w dniu egzaminu, zgoda opiekunów na egzamin,  pieniądze w gotówce na egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł). Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność, ukończone 14 lat w dniu egzaminu.

Zapisy: przed rozpoczęciem się imprezy poprzez formularz lub podczas trwania turnusu u kierownika obozu. Warunkiem realizacji kursu podczas turnusu jest rejestracja min. 3 uczestników.