DRUSKIENNIKI – KOWNO

Główne atrakcje: 
Turyści odwiedzający LITWĘ są mile zaskoczeni i zdziwieni pięknem krajobrazu tego kraju, licznymi, pieczołowicie odrestaurowanymi zabytkami historii, które niewątpliwie stanowią główny cel podróży i odwiedzin rzeszy turystów.
Transport: 
autokar
Termin: 
do uzgodnienia

....................................................................................................

Zarezerwuj teraz! Zadzwoń i napisz:

tel.: 89 523 58 31
        693 140 340

e-mail: kontakt@podroze.olsztyn.pl

....................................................................................................

KOWNO (KANAS) – miasto leżące u zbiegu Wilii i Niemna. Niemen jest największą rzeką na Litwie, której długość wynosi około 900 km. W Kownie Wilia wpada do Niemna, a on niesie swoje wody do Morza Bałtyckiego.W czasach średniowiecza Niemen był granicą między Litwą a Państwem Krzyżackim, o tym m. in. w „Konradzie Wallenrodzie” pisze Adam Mickiewicz. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłu, transportu, nauki i kultury. Kowno w okresie XX – lecia międzywojennego było stolicą Litwy.

DRUSKIENNIKI – największe na Litwie całoroczne uzdrowisko, położone jest na skraju Puszczy Augustowskiej i Dzukijskiego Parku Narodowego na prawym brzegu rzeki Niemen. Dla Polaków jest atrakcyjnym i dobrze przez nich znanym uzdrowiskiem, usytuowanym przy samej polsko-litewskiej granicy -tylko 46 km od granicy z Polską (przejście graniczne w Ogrodnikach, przejazd z dowodem osobistym).

Hotel AQUA (pobyt całodniowy)
Goście udający się do Aquaparku lub kompleksu saun i łaźni East Island, muszą  posiadać własne szlafroki ( ręczniki na basenie (1szt) opłacone w ramach imprezy)
Do dyspozycji gości na terenie kompleksu Aquaparku:

Aquapark i zespół łaźni Alita
Restauracja i sala bankietowa
Centrum SPA AquaRojus
Centrum SPA East Island – oferuje m.in. masaże tradycyjne i wschodnie, maseczki wg receptur starożytnego wschodu, zabiegi nietradycyjne: egzotyczna wanna z rybkami Kangalo
Kręgle (4 tory, bar, bilard)
Klub nocny Amber
Sklepiki i kawiarnie

POBYT W RAMACH OPŁATY W AQUAPARK w Stefie C i B
Strefa rozrywek wodnych C – to obszar 9000 m², na którym znajduje się wieża zjeżdżalni oraz strefa basenów z olbrzymią kopułą. Wieża zjeżdżalni składa się z 6 różnych – otwartych i zamkniętych – zjeżdżalni, a ajdłuższa z nich ma 212 metrów! Na strefę basenów składają się: basen z falami morskimi, wartka rzeka, duży basen parku wodnego ze skałkami, kilkupiętrowymi wannami jacuzzi, kaskadami wodnymi i strumieniami masażowymi. Przez ogromne okna tej strefy można rozkoszować się malowniczą panoramą – leżącego jakby w zasięgu ręki brzegu Niemna. W strefie rozrywek wodnych znajdą też Państwo dwie łaźnie (parową OAZĖ oraz suchą KARAKUM). Dla najmłodszych gości przeznaczony jest basen dla dzieci z kompleksem atrakcji „Marsas“. W innej strefie dziecięcej – „Wesołym statku kosmicznym sieci Marmarasa“ – za dodatkową opłatą rodzice mogą pozostawić swoje pociechy pod opieką doświadczonych pracowników.

Strefa Łaźni Alita B – strefa składa się z 18 łaźni urządzonych zgodnie z tradycjami różnych krajów świata. Znajdą tam Państwo rzymskie i tureckie łaźnie, sauny, arabski Hamam, a także pokój lodowy. Dostęp do tej strefy mają tylko osoby dorosłe.

Transport: 

autokar

W cenie zapewniamy: 
 • transport autokarem klasy turystycznej, opłaty drogowe,
 • 2 noclegi, 2 śniadania, 1 obiadokolacja kolacje (bufet szwedzki w AQU),
 • uroczysta kolacja w restauracji w Druskiennikach,
 • opieka pilota na trasie przejazdu , przewodnika w Druskiennikach i w Kownie,
 • obiad w Kownie
 • ubezpieczenie NNW i KL.
Program: 

DZIEŃ I

 • podstawienie autokaru o godz.12:30  w miejscu wskazanym przez klienta, wyjazd na trasę,
 • przyjazd do HOTELU w DRUSKIENNIKACH – EUROPA ROYALE DRUSKINIKAI 4*, Kameralny czterogwiazdkowy Hotel usytuowany w pobliżu pasażu nad Niemnem, oddany do użytku w 2006 r. Dogodnie usytuowany tuż przy Nowoczesnym Miejskim Centrum Balneologicznym oferującym wysokiej jakości zabiegi wraz z borowiną, dodatkowym dużym atutem jest bezpośrednie połączenie korytarzem właśnie z miejskim centrum balneologicznym, niedaleko nowoczesny Aquapark (100m) uruchomiony w grudniu 2006 r. Kameralny budynek powstały z adaptacji 19 wiecznej carskiej łaźni. Hotel posiada 55 pokoi 2Os. Standardowych, 6 pokoi DeLux, 4 Apartamenty. Podgrzewana podłoga w łazienkach. Każdy pokój posiada na wyposażeniu suszarkę do włosów, klimatyzację, TV, Radio, sejf, Mini Bar, Internet i biurka.  Hotel oferuje oprócz noclegów, kompletne pobyty lecznicze, programy spa, kosmetyczne i relaksacyjne. Jesienią 2007 roku otwarto nową część z dużą salą konferencyjną, kręgielnią i dodatkowymi zabiegami kosmetycznymi dla klientów.
 • W hotelu wyposażono 101 pokoi, to wygodne jednoosobowe i dwuosobowe pokoje, obszerne pokoje rodzinne, oraz wykwintne apartamenty z mini kuchnia. Na orzeźwienie gości hotelu zaprasza bar. Restauracja hotelowa Salt Blues jest znana w uzdrowisku z wyjątkowej bieli swego wnętrza, wspaniałych potraw i letniego tarasu. W tym roku hotel EUROPA ROYALE DRUSKININKAI zaprasza do działających w hotelu (usługi dodatkowo płane): kręgielni, kompleksu łaźni, siłowni i Fitness, salonu kosmetycznego SOTHYS.
 • zakwaterowanie w hotelu , kolacja, czas na odpoczynek,
 • regionalna kolacja z degustacją przysmaków litewskich przy muzyce  w RESTAURACJI w DRUSKIENNIKACH,
 • nocleg w hotelu.

DZIEŃ II

 • śniadanie ( bufet szwedzki)
 • spotkanie z przewodnikiem – zwiedzanie uzdrowiska z przewodnikiem, spacer nad Niemnem, wizyta w  Parku „GRUTAS” z ekspozycją rzeźb radzieckich oraz muzeum rzeźb ludowych, czas wolny,
 • wypoczynek i relaks na basenach w hotelu,
 • kolacja w hotelu,
 • DRUSKIENNIK BY NIGHT z pilotem, nocleg w hotelu.

DZIEŃ III

 • śniadanie ( bufet szwedzki), wykwaterowanie z hotelu,
 • wyjazd na trasę , przejazd do KOWNA,
 • zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta: ruiny zamku kowieńskiego, seminarium, Plac Ratuszowy, Katedra św. Piotra i Pawła, zejście nad rzekę Niemen, spacer  z przewodnikiem centralną aleją miasta – Aleją Wolności,
 • obiad w KOWNIE,
 • wyjazd do OLSZTYNA,
 • planowany powrót w godzinach wieczornych.

UWAGA!!! DOPŁATA DO POKOJU 1-osobowego – ok.250 zł. Kolejność zwiedzania może ulec  zmianie. W związku z brakiem stabilności kursu EURO opłaty świadczeń zagranicznych obliczono zgodnie z kursem euro w dniu 17.02.2014r. Standard i miejsce zakwaterowania uzależnione jest od terminu złożenia zamówienia, wpłaty zaliczki oraz wolnej bazy noclegowej.