GRECJA – PELOPONEZ, ATENY – obóz młodzieżowy

Wiek uczestników: 
12-18 lat
Transport: 
autokar klasy turystycznej
Cena: 
3655zł/os.
Termin: 
15.07-26.07.2024

....................................................................................................

Zarezerwuj teraz! Zadzwoń i napisz:

tel.: 89 523 58 31
        693 140 340

e-mail: kontakt@podroze.olsztyn.pl

....................................................................................................

POD SŁOŃCEM PELOPONEZU

PELOPONEZ, ATENY, KANAŁ KORYNCKI

To fascynująca propozycja dla tych z Was, którzy chcą poznać wspaniałości architektury i historii antycznej Grecji. Ateny z ruinami Akropolu, Peloponez z miastami króla Agamemnona, słynący z akustyki teatr grecki w Epidauros, sfotografować Kanał Koryncki. Nie zabraknie też czasu na kąpiele w morzu, plażowanie, gry i zabawy. To będą prawdziwie greckie wakacje.

Zakwaterowanie: 

Hotel Mouses** w Leptokarii u stóp Olimpu (2 noclegi). Pokoje 2,3,4-osobowe z łazienką, balkonem, indywidualną klimatyzacją, lodówką.

Hotel Barbara*** w Loutraki, na Peloponezie (6 noclegów). Pokoje 3,4-osobowe z łazienką, balkonem, TV, bezpłatne WiFi. Położony 40 m od plaży. Na terenie obiektu restauracja.

Hotel Vergina*** w Salonikach (1 nocleg). Pokoje 3,4-osobowe z łazienką.

Podczas noclegów tranzytowych hotel w Serbii.

Wyżywienie: 

3 posiłki dziennie podczas pobytu w Grecji. Pierwsze świadczenie – obiadokolacja, ostatnie – śniadanie. Wyżywienie w pozostałe dni – patrz program.

Transport: 

Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC barek, DVD). Na terenie Polski przejazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Trasa przejazdu  i przybliżony rozkład jazdy autokaru do GRECJI .

Miejsca zbiórek (cena 0 zł)

 1. Bydgoszcz godz. 3.45  – HALA ŁUCZNICZKI UL. TORUŃSKA 59
  2. Toruń  godz. 4.45  – DWORZEC PKP TORUŃ GŁÓWNY ul Kujawska 1
  3. Ciechocinek      godz. 5.15  –   Mc Donald’s Szosa Ciechocińska 9, 87-700 Odolion
  4. Włocławek        godz. 5.45 –  DWORZEC PKP Włocławek Główny
  5. Kutno                godz. 7.00 DWORZEC PKP
  6. Łódź Widzew    godz. 8.00 DWORZEC PKP (obok McDonald’s)
  7. Częstochowa     godz. 9.30 DWORZEC PKP Al. Wolności 21
  8. Katowice           godz. 10.15 DWORZEC PKP Plac M. i L. Kaczyńskich 2

 

CENY ZA DOJAZDY ANTENOWE przy min 3 uczestnikach

Szczecin 450 zł

Koszalin 450 zł

Poznań 250 zł

Piła 250 zł

Gdańsk 250 zł

Wrocław 250 zł

Opole 250 zł

Olsztyn 250 zł

Warszawa 300 zł

W cenie zapewniamy: 
 • 11  noclegów,
 • wyżywienie,
 • ubezpieczenie,
 • realizacja programu,
 • transport,
 • opieka wychowawców,
 • opłaty TFG i TFP.
Program: 

PROGRAM

Dzień 1: wyjazd z Polski,  przejazd do Serbii, zakwaterowanie,  obiadokolacja, nocleg,

Dzień 2: śniadanie, przejazd do Grecji, zakwaterowanie w hotelu Mouses w Leptokarii

 1. godz. 18.30, obiadokolacja, nocleg,

Dzień 3: śniadanie, dzień relaksu: kąpiele słoneczne i morskie, obiad, spacer w miasteczku, kolacja, nocleg,

Dzień 4: śniadanie + prowiant, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Półwysep Peloponez do Loutraki – nadmorskiego kurortu wypoczynkowy położonego na zboczach góry Jerania, nad Zatoką Koryncką. Po drodze postój w Termopilach,  gdzie miała miejsce słynna bitwa Greków pod wodzą Leonidasa. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Hotelu Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu Barbara,

Dzień 5: śniadanie, dzień relaksu: kąpiele słoneczne i morskie, obiad, spacer w miasteczku, kolacja, nocleg,

Dzień 6: śniadanie + prowiant. Wycieczka do Epidauros gdzie zobaczymy teatr o najlepszej na świecie akustyce – szept czy szelest na scenie słychać nawet w najbardziej oddalonym miejscu budowli. Następnie Nafplio – jedno z najbardziej romantycznych miasteczek Grecji, założone przez mitycznego syna Posejdona – Naupliona. Poczujemy klimat starożytnego miasta spacerując wąskimi, brukowanymi uliczkami, mijając fontanny, posągi, pomniki, sklepiki z pamiątkami, kawiarnie i restauracje. Wracając do Loutraki zajrzymy jeszcze do Myken – kiedyś największego miasta na świecie, domu jednej z najbardziej zaawansowanych cywilizacji swoich czasów. Miasto wspaniałej architektury, mitów i legend.

Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg,

Dzień 7: śniadanie. W tym dniu zaplanowaliśmy godzinny rejs Kanałem Korynckim, który łączy dwa morza: Jońskie i Egejskie. Zwiedzanie starożytnego Koryntu, rozpoczniemy od Fontanny Glauke, która wybudowana została na cześć córki króla Koryntu, następnie pozostałości po świątyni Apollona z V w p.n.e. i kolejna świątynia po której zostały niestety tylko kolumny. Rynek czyli Agora – główny plac miasta, centrum wokół którego toczyło się życie polityczne, religijne a czasem handlowe. Do współczesnych czasów ostały się również publiczne toalety oraz główna droga, zwana Drogą Lechaion, prowadząca przez starożytne miasto do portu. Na zakończenie zwiedzanie mini muzeum, w którym prezentowane są różne rodzaje kolumn: od surowych stylu doryckiego, przez zdobienia stylu jońskiego, po najbogatsze stylu korynckiego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg,

Dzień 8: śniadanie + prowiant. Wycieczka do Aten. Dotrzemy do stadionu Kalimarmaro, czyli Stadionu Olimpijskiego, gdzie odbyły się pierwsze Igrzyska Olimpijskie ery nowożytnej. Przejedziemy koło świątyni Zeusa Olimpijskiego – jednego z największych i najdłużej budowanych miejsc kultu Zeusa oraz obok Łuku Hadriana, który był granicą oddzielającą Ateny rzymskie od antycznego królestwa. Następnie zwiedzimy Akropol, gdzie zobaczymy: monumentalną bramę Propyleje, Partenon, Erechtejon. Następnie spacer przez  Areopag, miejsce sądu w starożytności, starożytną Agorę grecką, która począwszy od VI w. p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego Aten i dalej przez ruiny agory rzymskiej z Wieżą Wiatrów. Zobaczymy ruiny Biblioteki Hadriana i Katedrę Ateńską. Na Placu Syntagma (Placu Konstytucji) obejrzymy zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w wykonaniu gwardzistów Evzoni ubranych w regionalne stroje. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg,

Dzień 9: śniadanie, dzień relaksu: kąpiele słoneczne i morskie, obiad, spacer w miasteczku, kolacja, nocleg,

Dzień 10: śniadanie + prowiant, wykwaterowanie. Przejazd  do Salonik, wieczorny spacer po nieoficjalnej „stolicy północnej Grecji”. Miasto zostało założone w 316 r. p.n.e. przez króla Kasandrosa i nazwane imieniem jego żony Thessaloniki. Przez wieki jego charakter kreowali Grecy, Turcy, Bułgarzy i… Wenecjanie. Dziś Saloniki to drugie co do wielkości miasto Grecji i port łączący Europę z krajami Wschodu.  Podczas zwiedzania zobaczymy  Bazylikę św. Demetriusza, Łuk Galeriusza, Rotondę, kościół św. Zofii,  Białą Wieżę, pomnik Aleksandra Wielkiego. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu Vergina,

Dzień 11: śniadanie, przejazd do Serbii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg,

Dzień 12: śniadanie, przejazd do Polski, zakończenie obozu.

 

Wydatki programowe obligatoryjne

Wydatki związane z realizacją programu: bilety wstepu, taksy klimatyczne, przewodnicy – 65 euro. Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

Uczestnicy obozu powinni posiadać: obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, buty do wody, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 100 euro). W dniu przyjazdu do hotelu pobierana będzie kaucja zwrotna w wysokości 15 euro za ewentualne zniszczenia.

Zalecamy dodatkowo zabranie karty EKUZ – EUROPEJSKIEJ KARTY UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO (szczegóły na stronie https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/informacje-ogolne)