GRECJA, SERBIA – obóz młodzieżowy

Wiek uczestników: 
15-18 lat
Transport: 
autokar klasy turystycznej
Cena: 
2985zł/os.
Termin: 
05.08-14.08.2024

....................................................................................................

Zarezerwuj teraz! Zadzwoń i napisz:

tel.: 89 523 58 31
        693 140 340

e-mail: kontakt@podroze.olsztyn.pl

....................................................................................................

RIWIERA OLIMPIJSKA, METEORY, PLATAMONAS

Olimpic Beach położona jest na Riwierze Olimpijskiej, nad Morzem Egejskim, w sąsiedztwie pasma gór Olimpu. Największą atrakcją miejscowości jest przepiękna, szeroka, piaszczysta plaża, która rozciąga się na długości ok. 3 km łącząc się z sąsiednią miejscowością. Plaża posiada błękitną flagę UE, czyli spełnia najwyższy standard czystości i bezpieczeństwa – jest wyposażona w prysznice i przebieralnie, posiada rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, bary i tawerny. Nad bezpieczeństwem kapiących się czuwają ratownicy. Miejscowość ma spokojny charakter, ale w sąsiadującej Paralii znajduje się duża liczba kawiarni i dyskotek.

Zakwaterowanie: 

Hotel Kalisto**+ w Olimpic Beach. Pokoje  przestronne 2, 3 -osobowe z łazienką, balkonem, lodówką, TV SAT. Hotel posiada windę, bezpłatne WiFi, klimatyzację. Położony w centrum miejscowości ok. 250 m od plaży. Na terenie obiektu: jadalnia, taras, patio. W pobliżu obiektu znajduje się hotel z udostępnionym dla naszej grupy basenem, boisko do gry w piłkę nożną i koszykówkę. Podczas noclegów tranzytowych hotel w Serbii.

Wyżywienie: 

3 posiłki dziennie podczas pobytu w Grecji. Woda dostępna cały dzień. Pierwsze świadczenie obiadokolacja, ostatnie śniadanie. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane + bufet sałatkowy.

Wyżywienie w pozostałe dni patrz program.

Transport: 

Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC barek, DVD). Na terenie Polski przejazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Trasa przejazdu  i przybliżony rozkład jazdy autokaru do GRECJI .

Miejsca zbiórek (cena 0 zł)

 1. Bydgoszcz godz. 3.45  – HALA ŁUCZNICZKI UL. TORUŃSKA 59

  2. Toruń       godz. 4.45  – DWORZEC PKP TORUŃ GŁÓWNY ul Kujawska 1

  3. Ciechocinek      godz. 5.15  –   Mc Donald’s Szosa Ciechocińska 9, 87-700 Odolion

  4. Włocławek        godz. 5.45 –  DWORZEC PKP Włocławek Główny

  5. Kutno                godz. 7.00 DWORZEC PKP

  6. Łódź Widzew    godz. 8.00 DWORZEC PKP (obok McDonald’s )

  7. Częstochowa     godz. 9.30 DWORZEC PKP Al. Wolności 21

  8. Katowice           godz. 10.15 DWORZEC PKP Plac M. i L. Kaczyńskich 2

CENY ZA DOJAZDY ANTENOWE przy min 3 uczestnikach

Szczecin 450 zł

Koszalin 450 zł

Poznań 250 zł

Piła 250 zł

Gdańsk 250 zł

Wrocław 250 zł

Opole 250 zł

Olsztyn 250 zł

Warszawa 300 zł

W cenie zapewniamy: 
 • 9  noclegów, wyżywienie,
 • ubezpieczenie,
 • realizacja programu,
 • transport,
 • opieka wychowawców,
 • całodobowa opieka lekarska, ratownik: na plaży i przy basenie,
 • opłaty TFG i TFP.
Program: 

Dzień 1: wyjazd z Polski,  przejazd do Serbii, zakwaterowanie,  obiadokolacja, nocleg,

Dzień 2: śniadanie, przejazd do Grecji, zakwaterowanie w hotelu ok. godz. 18.30 obiadokolacja, nocleg,

Dzień 3 – 8: wypoczynek i realizacja programu:

– wypoczynek nad morzem – kąpiele morskie i słoneczne,

– spacery po urokliwych, pełnych atrakcji miasteczkach greckiego wybrzeża,

– wycieczka do ruin średniowiecznego zamku Platamonas dawnej twierdzy krzyżowców, następnie przejazd do miasteczka „zaklętego w kamieniu” Starego Panteleimonu – zwiedzanie skansenu, czyli 200-letniej wioseczki, położonej na zboczach niskiego Olimpu na wysokości 460 m n.p.m., z zachowanymi domostwami, kościółkiem i przepięknym placem porośniętym 200 – letnimi platanami. Cała wioska pachnie ziołami, a nawet w deszczowe dni doskonale widać stąd Zatokę Egejską,

– wycieczka do słynnych „wiszących” Klasztorów Meteora w Kalambace – geologiczny fenomen, ogromne skały, na szczycie których znajdują się 24 klasztory prawosławne, z których 6 jest otwartych dla zwiedzających,

– zabawa w najbardziej znanej i lubianej wśród Polaków dyskotece COCUS

korzystanie z basenu (2 x w turnusie)

– program animacyjny, zajęcia sportowe,

Dzień 9: śniadanie, przejazd do Serbii, obiadokolacja, nocleg

Dzień 10: śniadanie, przejazd do Polski, zakończenie obozu.

 

PROPOZYCJA FAKULTATYWNA: realizowana przy min. 30 uczestnikach (deklaracja uczestnictwa i płatność na miejscu w Grecji u kierownika obozu):

Ateny – zwiedzimy: stadion Kalimarmaro, czyli Stadion Olimpijski, gdzie odbyły się pierwsze Igrzyska Olimpijskie ery nowożytnej, świątynia Zeusa Olimpijskiego – jednego z największych i najdłużej budowanych miejsc kultu Zeusa oraz obok Łuku Hadriana, który był granicą oddzielającą Ateny rzymskie od antycznego królestwa. Następnie zwiedzimy Akropol, gdzie zobaczymy: monumentalną bramę Propyleje, Partenon, Erechtejon, spacer przez  Areopag, miejsce sądu w starożytności, starożytną Agorę grecką, która począwszy od VI w. p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego Aten i dalej przez ruiny agory rzymskiej z Wieżą Wiatrów. Zobaczymy ruiny Biblioteki Hadriana i Katedrę Ateńską. Na Placu Syntagma (Placu Konstytucji) obejrzymy zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w wykonaniu gwardzistów Evzoni ubranych w regionalne stroje. Wczesnym popołudniem opuszczamy Ateny. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Termopilach, gdzie miała miejsce słynna bitwa Greków, pod wodzą Leonidasa. Koszt wycieczki od osoby 65 euro.

rejs statkiem na wyspę Skiathos z dyskoteką – rejs z nauką tańca greckiego i dyskoteką, na wyspę znaną m.in. z kadrów w filmie „Mamma mia”. Koszt wycieczki od osoby 50 euro.

Wydatki programowe obligatoryjne:

Wydatki związane z realizacją programu (m.in.  Meteory, Platamonas), taksy klimatyczne, przewodnicy – 85 euro. Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

 

Uczestnicy obozu powinni posiadać: obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, buty do wody, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 100 euro). W dniu przyjazdu do hotelu pobierana będzie kaucja zwrotna w wysokości 15 euro za ewentualne zniszczenia.

Zalecamy dodatkowo zabranie karty EKUZ – EUROPEJSKIEJ KARTY UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO (szczegóły na stronie https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/informacje-ogolne)